יום שני, 26 ביולי 2010

חנות ברשת: Les Indiennes .


מרי מולקהי האמריקנית היא אשה עם חזון. היא עבדה במשך שנים, כעורכת אופנה וסטייליסטית. אולם לאחר שנולדו ילדיה, תחומי העניין שלה השתנו והיא גילתה עניין גובר בהלבשת הבית, מהלך שהוביל להקמת Les Indiennes ("ההודים", בצרפתית), חברה למוצרי בד מודפסים ביד.

וכך מרי מתארת  את סיפור הקמת החברה:

"השקתי את Les Indiennes בשנת 2002 בשל תאוותי לבדי טקסטיל מודפסים בדוגמאות ידניות. היתה לי בראש תמונה של כותנה צבועה בצבעים טבעיים, בדוגמאות של מוטיבים גדולים, שצבועים בגוון אחד.  מאחר שלא מצאתי בדים כאלה בשום מקום וכשהרעיון מנקר בי ללא הרף, החלטתי ליצור דגמים משלי. פרסמתי הודעה ברשת ההודית וקיבלתי הרבה תשובות וכמה דוגמאות בד מאכזבות. ואז זרחו הכוכבים. אומן בשם סריניוואס מכפר זעיר בדרום הודו השיב לי וידעתי מיד, שהוא האיש שחיפשתי. סריניוואס הוא אחד האומנים היחידים, שעדיין עובדים בשיטה הישנה שנקראת קאלאמקארי. זו שיטת הדפס בד מסובכת במיוחד, שדורשת 13 שלבים ו-40 יום כדי להשלים בד מודפס אחד.  בגלל השיטה הזו, Les Indiennes תהיה תמיד חברה קטנה ואקסקלוסיבית. לא ניתן להאיץ את השלבים שדרושים להדפסת הבד. 

האור המנחה שלי הוא ראיית היופי במה שרבים מחשיבים כאומנות פשוטה ובהעברתה לשוק המערבי. העונג שבשיתוף הפעולה עם אומנים מיומנים והכבוד שנמצא בתמיכה במשפחות ובכפרים, הם פרסים שלא ציפיתי להם. ואינני יכולה לדמיין יותר את חיי בלעדיהם".

Les Indiennes מציעה למכירה מבחר של בדים, מצעים, כריות, מפיות ואביזרים מבדי כותנה, מודפסים ביד בצבעים טבעיים.  ובכולם יש שילוב של אלגנטיות שקטה ואתניות מאופקת.  וגם יש להם נוכחות עדינה, דהויה משהו אבל בולטת.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה