יום רביעי, 28 ביולי 2010

אמנית אורחת: דניז קיגן מ-freshly found.


יש לי הסתייגות מסויימת -לא בהכרח קלה- מחפצי נוי ממוחזרים. אני שוזפת אותם למאותיהם באתרי המכירות השונים ו...חלק נכבד מהם פשוט לא מספיק יפה לטעמי.  חלק אחר סובל מעיצוב יומרני ומעצבן, מתוייג בהמון ערכים ירוקים. די מזמן, הגעתי למסקנה שעיצוב ממוחזר הוא עניין מייגע. ולרוב, לא ממש שווה את המחיר.

אבל האקססוריז הממוחזרים של דניז קיגן הם סיפור אחר, רענן ומשובב עין . אולי בגלל שלדניז יש חוש עיצוב יצירתי להפליא אבל גם פשוט להפליא.  נטול נפיחות ואינטלקטואליזציה אבל גדוש בחן.

דניז הדרום-אפריקנית מתגוררת בעיר דרבן. במהלך חייה הספיקה לעבוד כמעצבת פנים וכעיתונאית, לנהל בית-קפה וגם לגדל בעל, שלושה ילדים ושני כלבים. ובמשך כל השנים, בילתה לדבריה את שעות הפנאי שלה בלכידת חפצים ישנים ומצויים (found objects) ובהפיכתם לחפצי נוי. עד שהפכה את התחביב למקצוע ופתחה את החנות הוירטואלית שלה  freshly found, שבה היא מוכרת חפצי נוי ממוחזרים, במחירים שווים מאד.

מה היא יוצרת? הכל: כריות ממגבות, חולצות וצעיפים, כיסויי מיטה מטלאי סוודרים, קישוטי אוריגמי מספרים ישנים, פרחים מנייר, אגרטלים מתקליטי ויניל ומוביילים מעפרונות. וזו  רשימה בלתי ממצה בעליל.  

דניז מעידה על עצמה, שהיא מאוהבת עד עמקי נשמתה ביצירה ובשינוי היעוד של פריטים יומיומיים. היא מכנה את התהליך "מתן חיים חדשים ולפעמים בלתי צפויים לחפצים סתמיים".

והיא עושה את זה מצויין, כפי שיעידו התמונות הבאות:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה