יום שישי, 16 ביולי 2010

הדירה של לוטה בהלסינקי.


לוטה, גרפיקאית פינית בת 24, מתגוררת ועובדת בדירה בת 35 מ"ר.  מצויידת בתקציב זעום ובחוש עיצוב מפותח, היא שילבה בקופסת הגפרורים שלה סגנון מודרני וחפצי וינטאייג' והפכה אותה לפנינה גרפית מלוטשת.


פינת האוכל/ אירוח. שולחן האוכל הנפתח הוא ירושה משפחתית וכך גם הכסאות הלא תואמים. השרפרפים  העגולים הם פרי עיצובו של המודרניסט אלוואר אלטו. מנורת השולחן עוצבה ע"י מעצב פיני בשנות ה-50.  הלוקר הלבן נרכש באיקאה.


לוטה ראתה את השידה הישנה הזו בחנות יד שניה, באחד הבקרים, בדרכה לעבודתה. בהפסקת הצהריים, חזרה לחנות ורכשה אותה.  על השידה ניצבים דף ממוסגר ממגזין אמריקני בשם newwork ואגרטלי זכוכית שקופים עם פרחים. לוטה מעידה, שפרחים רעננים הם הקישוט החביב עליה. 


 
לוטה לא חיבבה בתחילה את אריחי הקרמיקה הכהים במטבחון.  כיום, היא חושבת שהם מוסיפים עניין לעיצוב. שקית הנייר, שתלויה על הקיר היא מחנות קונספט בשם my o my בהלסינקי.


חדר השינה. המראה העומדת מגדילה ויזואלית את החלל הזעיר. כיסוי המיטה הצמרי הפשוט נרכש בזמן חופשה בפורטוגל.  


ארונית תרופות ישנה, שהיתה שייכת לסבה של לוטה הפכה לשולחן צד תלוי.


הסולם היה חלק ממיטת הקומותיים, שלוטה חלקה בילדותה עם אחותה. כיום, הוא משמש כמתלה לחגורות ולכפפות. קופסאות העץ הישנות היו שייכות גם הן לסבה של לוטה.


פינת העבודה. הפוסטר הממוסגר הוא מודעה גרפית של פסטיבל קומי, שהתקיים בהלסינקי.


את ארון הספרים הזה לוטה קיבלה בהלוואה מחברה, שלא מצאה לו מקום בביתה. את המודעה שעומדת עליו, היא קיבלה בחינם בחנות הדפסים ניו-יורקית. היא אוהבת את ההנגדה בין המראה הישן של הארונית לעיצוב העכשווי של המודעה.


ארון הנעליים/ ספרים הזה הוא מתנה מחברה, שצמצמה את הרהיטים בביתה. הצילום הוא עבודה של אמנית תורכיה שמתגוררת בפינלנד.


חדר הרחצה מחופה באריחים הכהים שנמצאים גם במטבח. לוטה הציבה בו הרבה בקבוקי בושם וזכוכית, בכדי לרענן את המראה הכהה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה