יום ראשון, 2 במאי 2010

הבית של רייצ'ל בלוס-אנג'לס.

מהו התקציב המינימלי הדרוש לעיצוב בית אסתטי?  כלום כסף, כנראה. אין גבול למה שניתן לעשות בסכום  ששווה לשלוש ארוחות במסעדה יקרה. וזאת בתנאי שמצויידים בטעם טוב, בעין חדה וביצירתיות. רצוי כל השלושה ביחד.


הבית של רייצ'ל -צלמת צעירה- ושל בעלה הטרי עוצב בפרוטות.  בני הזוג שכרו בית בונגלו בגודל של 48 מ"ר בפאתי לוס-אנג'לס וניצלו בדרך המיטבית את התקציב הזעום שעמד לרשותם, תוך שימוש ברהיטים ובחפצים שכבר היו להם.


העיצוב של רייצ'ל הוא בסגנון המיד-סנצ'רי, שאהוד מאד בארצות הברית. את הרהיטים המעטים שמאכלסים את החלל הקטן, היא קנתה בחנויות יד שניה ושווקי פשפשים.  היא שמרה על המראה הפשוט, הבהיר והלא עמוס של הבית ויצרה ממנו אבן חן קטנה ומלוטשת.


חזית הבית. הבונגלו צבוע בצבע כחול והוא אחד הבתים העתיקים באיזור.הבקבוקים הישנים שמעטרים את מרפסת השמש נקנו בשוק פשפשים מקומי וקישטו את השולחנות בחתונתם של רייצ'ל ובעלה.


חדר המגורים.רייצ'ל אוהבת במיוחד את הכסא הכתום הישן מתוצרת קנול-פולוק, שקנתה ב50 דולר. שאר הרהיטים נקנו בזול בחנות קונסיגנציה.


מעל השולחן והכסאות מתוצרת איקאה, תלויים מתלי חוט-מתכת ועליהם צילומים מתחלפים של רייצ'ל ותמונות ממגזיני מזון. רייצ'ל ובעלה מקפידים על תזונה בריאה וירוקה.


המטבח הישן נצבע בלבן. הארון העליון מסורג ברשת שנקראת באנגלית: chicken-wire ושימשה כנראה, כגדרה בלולי תרנגולות. המחבתות התלויות הן מתנה שנתן לרייצ'ל דודה.


אוסף מצלמות ישנות שרייצ'ל קנתה וקיבלה מבני משפחה ניצב על קופסאות תלויות.


חדר השינה עוצב בפשטות מירבית. המיטה מוצעת במצעים לבנים, כדי לשמור על הקו הנקי והמינימליסטי.חדר האמבטיה הוא החדר המואר ביותר בבית. רייצ'ל מספרת שלא פעם צילמה בו לקוחות. מעל האסלה תלויות כריכות של חוברות מוסיקליות וינטאייג'יות.


המשרד הביתי. כמעט כל הרהיטים נקנו בחנות קונסיגנציה. לטענת רייצ'ל, הכסא המשרדי שינה את חייה. הוא לא רק נוח אלא גם ידידותי לסביבה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה