יום חמישי, 23 בדצמבר 2010

הבית של הרווה פייר בניו-יורק.


הרווה פייר מאוהב בסגנון המאה ה18. האופנאי הצרפתי, שמשמש כמנהל הקריאטיבי של חברת קרולינה הררה, אמנם גר במנהטן כבר שנים רבות, אבל ליבו נשאר בעמק הלואר של ימי ילדותו. "אני חי בניו-יורק בשעות העבודה" הוא מספר, "אבל בביתי, אני חייב להיות בפריס".

"סגנון המאה ה-18 משתלב בכל סגנון אחר וזה מה שטוב בו" הוא מסביר. "ממש כמו כחול-צי, שמשתלב בכל מלתחה".  פייר עצמו גדל בבית בסגנון הזה וכילד קטן נהג לבקר כל שבוע באחד מאלפי הארמונות הכפריים הישנים של עמק הלואר. "כבר בגיל שש ידעתי להבחין בין כסא של לואי ה-15 לכסא של לואי ה-16. בגיל חמש ביקרתי בפעם הראשונה בארמון ורסאי ומיד רציתי לעבור לגור שם". הוא עדיין מבקר בארמון המלכותי שלוש פעמים בשנה "לבד, עם האיי-פוד שלי ומוסיקה של הנדל".

ביתו של פייר במורד השדירה החמישית בניו-יורק הוא מקדש בזעיר אנפין של פריטים צרפתיים מהמאה החביבה עליו,  והוא גדוש בדיוקנאות ופסלים ניאו-קלאסיים ובשלל חפצי קיוריוסיטיז. אבל יש בו גם פריטים חדשים רבים, רובם זולים וחלקם מפתיעים להפליא, כמו צמד בובות מיקי ומיני מאוס מפרווה, שמתרווחות בסלון על ספה משנת 1760 , מסגרות אמנותיות מקרטון שיצר בעצמו ומגדלי קופסאות כובעים. וכולם יחד משרטטים את דמותו של בעל הדירה: דנדי אקסטרווגנטי שאולי נולד בטעות במאה ה20, אבל מצא את הדרך האישית שלו ליהנות מכל העולמות.

הצילומים נלקחו מאתר the selby.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה