יום שבת, 28 באפריל 2012

הדירה של אורנה ואייל בתל-אביב.


זאת לא היתה אהבה ממבט ראשון. כשאורנה ואייל הגיעו לראשונה לחלל מסחרי ישן במרכז תל-אביב, כדי לבדוק אם יוכל להפוך לביתם, הם לא התלהבו. המקום שימש בעברו הרחוק כמכולת ואח"כ כמועדון חברתי לקשישים. "קיבלנו לידינו אולם ענק בלי קירות, עם הנמכות תקרה משרדיות שנקבעו בהן הרבה מדי פלואורסצנטים", נזכרת אורנה. "על הרצפה היה שטיח משרדי מקיר לקיר ובאגף האחורי שני חדרי משרד ושירותים. הבית נראה חשוך ודיכאוני ולמען האמת, הדבר היחיד שמצא חן בעיניי היה פסנתר ענק, שהושאר על במה מעופשת וכנראה הנעים את זמנם של הקשישים". 

אבל החלל היה גדול, המחיר היה זול והמיקום מושלם. בני הזוג קנו את הנכס ובעזרתו של האדריכל דקל גודוביץ', חבר ילדות של אייל, הפכו אותו לדירה עכשווית בסגנון לופט. לאורנה ואייל יש שני ילדים קטנים ופעלתניים והם החליטו לחלק את הדירה לחלל מגורים גדול ומשפחתי ולשלושה חדרי שינה קטנים. "בחרנו בדירה שאין בה הרבה קירות, כי אנחנו משחקים כדורגל בבית, מתנדנדים בנדנדה בסלון, קולעים לסל ומתגלגלים על סקייטבורד".

עיצוב הדירה הוא הכלאה של סגנון לופטי קר ופריטים חמימים ורומנטיים. אורנה מספרת, שהיא ובעלה חיפשו "פתרונות מקוריים וזולים לכל גחמת עיצוב". כך למשל, במקום לבזבז הון על חיפויי שיש קררה לחדר הרחצה, הם רכשו אותו בעלות נמוכה בשליש אצל בוני מצבות. הדקור הבהיר והפונקציונאלי משרת היטב את רצונם של בני הזוג לבלות את זמנם בדירה יחד עם ילדיהם. "אנחנו משפחה של ביחד", מסכמת אורנה. "ולא רוצים איים פרטיים עם פלזמות אישיות".

הצילומים נלקחו מהמגזין בנין ודיור .אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה