יום שלישי, 17 בינואר 2012

הדירה של מתינה ואלקיסטיס באתונה.


מתינה היא סופרת. אחותה אלקיסטיס היא מאמנת-אישית, שעוזרת לנשים תקועות להשתחרר מקבעונות מחשבתיים. הן גדלו בדירה בת 360 מ"ר, ברובע קיפסלי האריסטוקרטי שבאתונה וכיום, הן משכירות אותה לתקופות קצרות. הבנין שבו שוכנת הדירה נבנה בשנות ה-30 בידי אדריכלים בלגיים בסגנון האר-דקו. הוא משקיף אל נוף האקרופוליס ושוכן בסמיכות לבתים, שבהם גרו בעבר אילי ספנות וידוענים דוגמת מאריה קאלאס.

בשנות ה80 של המאה שעברה, הדירה נרכשה בידי הוריהן של מתינה ואלקיסטיס, בנקאי בינלאומי ואשתו אספנית האמנות. מתינה מדווחת, שהוריהן שיפצו את החלל תוך שימור קפדני של סגנונו המקורי ושילבו בו את אוספי הציורים והפסלים הרבים שלהם. "תארו לכם", היא מתפייטת "שאתם יושבים בין ציורי הפורטרטים של לורד ביירון ומאריה קאלאס או משוטטים ליד כדי ברזל מאנטוליה, חרבות ממהפכת 1830 ושטיחים מזרחיים ארוגים ביד. תארו לכם בית בלי מזגן, טלפונים או מיקרוגל. רק שקט וצלילי סקסופון, שחודרים מבעד לחלון מהמדרחוב הסמוך". 

אפילו צבעי הקירות הם מקוריים. "אני אוהבת את הצבעים הישנים ומסרבת לצבוע מחדש או להזיז את העתיקות ממקומן", מספרת מתינה. "לאחותי ולי יש לפעמים ויכוחים פילוסופיים על לצבוע-או-לא-לצבוע-זאת-השאלה. אבל אני מעדיפה להשאיר את הדברים הישנים כפי שהם".

אירוח של לילה בדירה יעלה לכן 271.00 דולר. פרטים נוספים תמצאו כאן.

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה