יום שני, 4 באפריל 2011

מלון Nord Pinus בטנג'יר.


קל מאד לטווח את העיצוב הפסבדו-מרוקאי, ששולט במלונות המדינה הצפון אפריקנית. הם נוטפים פסיפסי זליג, שטיחים אוריינטליים ורהיטי עור גמל. שלא לדבר על המשרתים לבושי הקפטנים והגלימות. אפשר כמובן, ללעוג לסטייל הדקדנטי, אבל לא תמיד זה נכון וצודק. לאחרונה, נקלעתי למסיבת חינה של בני זוג שלא שייכים לעשירון העליון. האירוע נערך באולם שמחות מצועצע. ראיתי במו עיניי את יריעות בדי המשי, שהשתלשלו מהתקרה, את שקיות הדרז'ה ואת רקדנית הבטן. ובייחוד את  המלבושים המרוקניים הנוצצים, שלבשו בני המשפחות ואת מרכבת הזהב, שבה נסעו בני הזוג המחופשים ברחבי האולם, כשאחיו תכול העיניים וחובש התרבוש של החתן דוחף אותה מאחור. זה היה יכול להיראות פארודי, אלמלא האירוע היה אפוף בשמחה אמיתית ובהמון התרגשות. אז מי אני שאקבע מהו סגנון ראוי ומה לא. ומי בכלל אמר, שטעם צעקני ונוצץ הוא רע? לפעמים הוא נהדר.

מלון  Nord Pinus שממוקם בפסגת הקסבה של טנג'יר מספק לאורחיו את הפנטסיה המרוקנית במיטבה, עם אריחי זליג, כדי נחושת עצומים בלובי וחדרי שינה מלכותיים. אך כמו בתי אירוח צפון-אפריקניים רבים אחרים, הוא קורץ גם לעיצוב הקלאסי האירופאי וגם לסגנון העכשווי. למרות השעטנז הסגנוני המוגזם מעט, המקום נראה ידידותי ומסביר פנים. 

פרטים נוספים על המלון תמצאו באתר שלו.תגובה 1:

  1. בוקר טוב. הבאת מלון שאומנם יש בו שעטנז,אבל הוא לא ככ בוטה לדעתי, ואןלי בגלל הקריצה למערב הוא פחות מקושקש וצבעוני, ולדעתי מעט יותר נעים לעין.

    השבמחק