יום שני, 14 ביוני 2010

המגזין Lonny.

לפני כשנתיים, נפח מגזין עיצוב-הפנים האמריקני Domino את נשמתו והשאיר מאחוריו הרבה לבבות שבורים. דומינו שרד רק שנים בודדות וסבל מחוסר רווחיות, אבל השפעתו על סצינת העיצוב האמריקנית היתה משמעותית ביותר. הבתים שצולמו לדומינו היו בוהמיים, רבי מרקמים, צבעים ודוגמאות ולא פעם, היו בהם גם טוויסטים אמנותיים משוגעים כמו פוחלצי קופים על שולחן הקפה. הסגנון המהודר-מתוחכם-אמנותי-ביזארי הזה לא ממש מוכר בארצנו, אבל הוא להיט היסטרי בארצות הברית. לא פלא הוא, שרוב הבתים שהוצגו בדומינו היו שייכים למעצבים, אמנים ופאשיוניסטות אמריקניות נחשבות.

עוד בחייו היו לדומינו המוני מעריצים, שהקימו לכבודו קבוצות באתרים מסוגו של פליקר. ולאחר מותו ממשיכים צילומי הבתים המעוצבים, שהופיעו בירחון להתפרסם נונסטופ בבלוגוספירה העיצובית.

מתברר שהאנשים היצירתיים שעמדו מאחורי דומינו, לא אמרו נואש. לפני חודשים אחדים, הם השיקו בקול תרועה את המגזין האון-לייני החינמי Lonny . ממש כמו אחיו המנוח, לוני מציע לקוראיו  צילומי בתים עכשויים, צבעוניים ומונוכרומטיים, אלגנטיים ובוהמיים וכולם גדושי שיק עדכני מרצפה עד תקרה. קברניטי העיתון הצהירו, כי מטרתם היא להציג עיצובים זולים וזמינים, אבל אני לא משוכנעת שהם עומדים במשימה. בלוני יש הרבה עיצובים יקרים ורובם מורכבים מדי לביצוע עצמי ומצריכים פנייה למעצב מקצועי. אבל מה אכפת לנו? ההשראה ושפע הרעיונות היצירתיים שלוני מספק, הם חינמיים לגמרי . והם שווים המון. 

הנה כמה דוגמאות: אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה