יום ראשון, 20 במאי 2018

בקתת הנופש של מרשה ודרל בקנט.


אופנת חיפויי העץ החליפה את טרנד הצבע האפור. הבתים והדירות מצופי העץ השתלטו על השטח ולאו דווקא לטובה. לא פעם, הם משרים אווירת כובד ומחנק. דמיינו לכן חלל מגורים שרצפתו פרקט, קירותיו ולעיתים גם תקרתו מחופים בעץ, רהיטיו עץ וכך גם דלתותיו ומסגרות חלונותיו. הכפילו אותו באלפים ותסיקו, שעודף עץ הוא סוג של עונש. 

ומשמח להיווכח שלא כולם נראים כך. בקתת הנופש בת שלושים המ"ר שבתמונות רובצת לחופו של נהר התמזה. בעליה, מרשה ודרל -מעצבת גרפית ומעצב מוצר- ריעננו את החלל המיושן בחיפויי עץ לבוד בהיר עם דוגמא עשירה. "רוב העץ הלבוד בבריטניה בא מעץ הלבנה והוא אחיד ולא מגורען", מסבירה מרשה. "אנחנו אוהבים את הגרעיניות ובעץ שבחרנו יש גרעיניות בולטת והוא גם זול יותר. קנינו את הדגם הזה אצל ספק עץ, בידיעה שנוכל לרכוש אצלו לוחות נוספים מאותו מקור. אם העץ מגיע ממקורות שונים, הדוגמאות עלולות להיראות שונות וזה לא יוצא טוב, כשרוצים ליצור משטח (קיר) אחיד". 

בני הזוג עיצבו במו ידיהם את הבקתה בחסכנות חיננית. הארגזים התולים מעל הכיור במטבחון נלקחו מחנות מכולת והידיות של הארונות התחתונים הן לולאות של חבל, שנרכש בחנות למוצרי ימאות. השולחן הסלוני הוא תיבת עץ שנמצאה ברחוב ואת הכורסא בעלת המושב המשולש קיבלו מאחותו של דרל. "לשפץ לבד אומר, שלרוב אתה לא גומר לעשות את הכל", משתפת מרשה. "אבל זה הרבה יותר כיף ואתה לומד איך הדברים עובדים".  
 
הצילומים נלקחו מכאן.


 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה