יום שישי, 18 במאי 2018

הבית של זאק וברי בסיינט צ'ארלס.


לאחר ששיפצו בעצמם את שלושת בתיהם הקודמים, זאק (אמן) וברי (יצרנית חטיפי בריאות) חיפשו אתגר חדש. "רצינו לעשות משהו שונה מהרגיל והבנו, שנצטרך להתחיל מאפס", מספר זאק. החיפושים הובילו להחלטה לבנות בית מכולה על שטח האדמה שלהם בסיינט צ'ארלס, מיזורי. הדחף ליצור חלל מגורים שונה לא היה השיקול היחיד, שעמד על הפרק. גם העלות הכספית הנמוכה, שפטרה אותם ממשכנתא שיחקה לטובת האופציה המתכתית. 

בני הזוג רכשו שמונה מכולות משומשות תמורת 135,000 דולר והפשילו שרוולים. הם הרכיבו מהן קוביה בת שתי קומות, ארבע מכולות למטה וארבע למעלה והחלו לחצוב בתוכן בית. נאמנים לגישתם, הם השתמשו בחומרים משומשים, שאת חלקם קיבלו בחינם. את מרבית העבודה -למעט התקנת מערכות החשמל והאינסטלציה- ביצעו בעצמם. הבנייה המתישה ארכה למעלה משנה. "צפיתי שזה יהיה קשה", נזכרת ברי "אבל לא הבנתי כמה קשה לעבוד עם מתכת. היא כבדה ועבה. בסרטוני היוטיוב זה נראה קל, אבל תאמינו לי, זה לא מתאים לכל אחד".  

ביתם גדוש בהברקות ממוחזרות: בסלון מותקנים חלונות קמורים הפוכים, קערות מים ישנות הפכו לכיורים ושרשראות ברזל של טרקטור תומכות במדף שתולה באמבטיה. זאק בנה בעצמו את המיטה בחדר השינה. ציוריו הגדולים ופסליו, שעשויים מבובות תצוגה מקשטים את הבית כולו. "מה שחשוב לי בעשייה האמנותית שלי הוא התהליך ולא התוצאה", הוא אומר. "הבית הזה הוא בדיוק כמו פרוייקט פיסולי גדול. יצרתי אותו תוך כדי העבודה והמסע היה יותר חשוב מהיעד. ובסוף, קיבלנו משהו שלא היינו יכולים לדמיין בהתחלה, אם היינו מתמקדים במטרה ברורה ומהירה". 

הצילומים נלקחו מהאתר CURBED.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה