יום ראשון, 1 בפברואר 2015

וויליאם קופון אוסף בובות.


הרקע החום, שנראה כיריעת עור קלוף, הוא סמלו המסחרי של וויליאם קופון. בעוד צלמים אחרים מעדיפים רקע נייטראלי, שידגיש את אישיותם של מצולמיהם, קופון בחר בגוון הכהה, שמפיק מהאובייקטים שלו חמימות אנושית וזה התברר כהימור מנצח. קופון הוא אחד מצלמי הפורטרטים האמריקניים הידועים ביותר. לאורך קריירה של כארבעים שנה הוא צילם -ועדיין מצלם- את כל נשיאי ארצות הברית מאז ריצ'ארד ניקסון, כוכבי מוסיקה, אמנים וידוענים וגם קלסתרים אתנוגרפיים של אנשי שבטים ועממים מרחבי העולם, החל באינדיאנים מהאמזונס וכלה בדרוזים הישראליים. 

לאיש חסר המנוח, שחצה ימים ויבשות, יש אוסף ענק של בובות ישנות מכל סוג ומוצא. בובות צלולואיד לצד דמויות אקשן, בובוני גרביים סרוגים לצד פסלוני אבן גיר, עבודות יד אתניות ובובות תעשייתיות שהגיעו -בין היתר- מארצות הברית, ברזיל, אפריקה וגרמניה.

קופון מצלם את בובותיו על אותו רקע חום, שבו הוא מתעד את מצולמיו האנושיים. הוא גם מתייחס אליהן באותה מידה של רצינות וחיבה. והן מצידן, שמחות לחשוף בפניו את אישיויותיהן המיוחדות, שלעיתים כה נוגעות ללב. "הבובות שלי איפשרו לי ברוב חסדן לצלם אותן", מספר קופון בדף הרזומה העסקי שלו וניכר עליו, שהוא אסיר תודה.       
  
הצילומים נלקחו מהאתר של קופון. אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה