יום שישי, 12 בספטמבר 2014

הלופט של לואי בפאריס.


ללואי, עיתונאי בכיר ודעתן, היו דעות נחרצות לגבי הבית העתידי שלו. הוא רצה חלל פשוט וישר קוים, ללא קישוטים מיותרים. הוא גם ידע, שנים מראש, שכשיעבור לבית הזה האדריכל אנטוניו וירגה -הוא ולא אחר- יעצב אותו. הוא הרי ביקר בלופט בתכנונו של האחרון ואהב מאד את מה שראה. ואכן, כשלואי ואשתו רכשו חלל מוזנח בבנין משרדים לשעבר במזרח פאריס, הם  שכרו את שירותיו של וירגה וביקשו שיהפוך אותו לדירת לופט משפחתית. האדריכל, בשיתוף פעולה מלא עם לואי, קילף את החלל מכל מה שהיה בו, חשף קורות בטון וכמה קירות לבנים, קבע מסגרות אלומיניום שחורות לדלתות ולחלונות והפיק מהמשרד האפרורי לופט תעשייתי מנומק. המקום רוהט ואובזר בפריטים שנרכשו בשווקי פשפשים פאריסאיים ובאיקאה. ולואי מדווח בסיפוק, שהתוצאה עונה לציפיותיו באופן מושלם.

הצילומים נלקחו מהאתר של הירחוןן cote maison .
   

2 comments:

 1. הבתים שאת מביאה מקסימים בעיניי. הרבה מהם מלאים בעץ טבעי ואמיתי, וזה ממש עושה את זה , בייחוד ברצפות, לא?
  מה עושים כדי להכניס את האווירה הנקייה והפשוטה הזאת בלי עץ ברצפה (פה בארץ זה יקר...)?

  השבמחק
 2. אנונימי/ת יקר/ה,

  שאלה טובה...

  תחליפי העץ שקיימים בישראל הם הפרקטים והלמינציה שקיימים במגוון גדול של דוגמאות. אלה אולי תחליפים נוחים וזמינים יחסית, אבל אני לא ממש משתגעת עליהם. המראה שמתקבל הוא לרוב זול ולא משכנע. אבל זה עניין של טעם...

  אני מתחברת יותר לרצפות הבטון (כיום יש גם בטון לבן) והטראצו, שהוא הריצוף האולטימטיבי בעיניי לאקלים ולאופי הישראלי.

  ככלל, ריצוף שקט ואחיד מייצר תחושה נקייה ומרווחת. לדעתי, עדיף לבחור בריצוף כזה כבסיס לעיצוב הבית ולהשקיע ברהיטים, אקססוריז ותאורה. ריצוף רעשני נוטה להשתלט על החלל ולצמצם את האפשרויות הדקורטיביות.

  שנה טובה לך ולשלך :-).

  השבמחק