יום חמישי, 7 באוגוסט 2014

הדירה של לטי ברומניה.


אני עוקבת בעניין רב אחר ההתפתחויות במזרח אירופה. פולין כבר דוהרת בנתיב המהיר אל התואר מעצמת דקור, אך גם רוסיה ורומניה, שעושות כעת צעדים ראשונים בזירת עיצוב הבית, מתקדמות בקצב מבטיח מאד.  

וזה לא מקרי. עיצוב פנים טוב לא נוצר יש מאין. הוא קשור בקשר גורדי למצב כלכלי משתפר, לתנופת בנייה, לנגישות למותגי עיצוב מערביים, לארכיטקטים ודקורטורים מקומיים, שרכשו את השכלתם במערב ומזרימים למצאי האקס-קומוניסטי העבש גלונים של סטייל עדכני. ואם תקראו לזה מהפכה, לא תטעו בכלל. 

האתר של סנציאנה הוא תוצר לוואי של ההתפתחות המבורכת בעיצוב הפנים הרומני. העיתונאית והמעצבת האלגנטית למדה ועבדה באוסטריה ובפאריס וכששבה הביתה, ייסדה  את VISUELL. RO, אתר דקור מסוגנן, עם קטיגוריה של ביקורי בית בחללי מגורים רומניים עכשויים. הדירה של לטי מייצגת היטב את מגמת העיצוב הזאת: היא אופנתית, מאובזרת בקישוטים עדכניים בסגנון שווקי האמנים, אבל נותנת כבוד גם לפריטים רומניים מסורתיים, דוגמת כסאות העץ המגולפים והמגבת הרקומה במטבח. התוצאה לא ממש בשלה ומגובשת, אך בהחלט מעניינת ומבטיחה טובות. ואני מבטיחה להמשיך ולעדכן אתכן בבתים מזרח אירופאיים נוספים.       
  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה