יום שישי, 22 בספטמבר 2017

הבית של פול ומרטין ליד הית'פילד.


השיטוט באתר Wealden Times דומה לרכיבה במרחבי הקאנטרי הבריטי על שלל נופיו ומשוגותיו. הוא מזמן מפגשים עם בתים עתיקים בעיירות וכפרים, שטובלים בגינות מלבלבות, משובצים בעץ ובלבנים ומעוטרים בהגזמה אופיינית באריגים וקישוטים. המראות מלבבים, אך אמינותם מוטלת מעט בספק. כמעט כל הבתים משופצים ומאובזרים ברהיטים ואקססוריז חדשים מדי. ואני חושדת, שעברו שידרוג נכבד לקראת הצילומים. לא שזה פסול, אבל בכל זאת.

פול ומרטין, זוג סוחרי עתיקות ומעצבים, רכשו לפני עשר שנים בית מהמאה ה-18 במחוז סאסקס. החלל המסוגנן לתפארת גדוש באוספים של כלי כסף ויקטוריאניים, צדפים ועבודות גבס היסטוריות. "אנחנו לא טובים ברכישת כמויות קטנות של שום דבר", מציין פול. "אנחנו נוסעים לירידי מכירות גדולים וממלאים שם את הרכב בסחורה". הם גם משפצים ספריות ישנות וכמה מהן, שהוצבו בביתם, הפכו לתצוגות לחפצי האוסף שלהם. יצירות הגבס הארכיטקטוניות על קיר גרם המדרגות הן דגמים של קישוטי אח ותקרה צרפתיים. 

חדרי הבית מרוהטים בפריטים ישנים או ממוחזרים, דוגמת שולחן האוכל הארוך, שנרכש בבלגיה. רהיטים אחרים, בעלי עבר מיוחס, הגיעו לשניים כחלק מציד העתיקות שממנו הם מתפרנסים. את הנגרות בחדר ההלבשה ביצע עבורם חבר נגר ואת חדרי הרחצה הנפרדים, עיצב כל אחד מהם לפי טעמו. פול בחר בחדר סגפני ואפור ומרטין העדיף חדר רחצה מצועצע ומקושט בצדפים ובצדפות שהוא אוסף בשקדנות.  

אך הבית מלא לא רק בעתיקות. יש בו גם חפצים מודרניים ועכשויים. "למרות שיש לנו המון כאן דברים מסורתיים, אנחנו מנהלים חיים מודרניים", מודה פול. "לעיתים קרובות, אנחנו מוכרים חפצים מתוך הבית וזה מועיל מאד להראות לאנשים שאפשר לקחת כלי כסף או פמוטים עתיקים ולשלב אותם בהצלחה בבית מודרני".   

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה