יום ראשון, 2 ביולי 2017

פנימיית ההרזיה.


השמנת היתר הוכרזה כמגיפה של המאה העשרים ואחת. הנתונים הסטטיסטיים מבהילים: כמעט שני מיליארד אנשים בעולם סבלו בשנת 2014 מהשמנה ושש מאות מיליון מהם מהשמנת יתר. אחד מכל שלושה ילדים בארצות הברית מוגדר כשמן או כלוקה בהשמנת יתר והתופעה נמצאת במגמת עלייה מתמדת. המאבק הכלל עולמי בסינדרום לא השיג עד כה תוצאות.

אליזבת' ופרדי הם שניים ממיליוני הנערים והנערות האמריקניים שסובלים מעודף משקל משמעותי. שניהם בני שש-עשרה. אליזבת' שגובהה מטר וחצי, שקלה מאה שלושים ושניים קילו. פרדי שקל מאה חמישים ושישה קילו בגובה של מטר שמונים ושניים. שניהם נאבקו בהשמנה מילדותם, ניסו כל דיאטה אפשרית וכשלו. פרדי שמן בשלוש השנים האחרונות קרוב לשישים קילו. החשש המציאותי מסוכרת, דום נשימה ומחלות לב חייב אותם לנסות לרזות שוב. והפעם, בצורה מחוייבת באמת.

אז הם עזבו את בתיהם ועברו לאקדמיית וולספרינג, מתקן הרזיה בקליפורניה, כדי להשתתף בתוכנית הרזיה ארוכת טווח לבני נוער. הם שהו שם בתנאי פנימיה במשך חצי שנה, אכלו ארוחות דיאטטיות, התעמלו, צעדו מרחקים, שחו בבריכה על בסיס קבוע ולמדו כיצד לצרוך מזון בצורה בריאה ומחושבת. 

המאמץ היה קשה מאד לשניים, שהיו רגילים לזלול ארוחות שחיתות מול הטלוויזיה, אבל הוא השתלם. אליזבת' השילה יותר משלושים ושניים קילו ופרדי השיל שלושים ושבעה. מצפה להם עדיין עבודה רבה בדרך למשקל התקין, אבל כעת, הם יודעים שהם יכולים. "אף אחד לא נועד להיות שמן לנצח", אומרת אליזבת'. "וגם אם אתה מפשל או נופל, מה שחשוב הוא שתתרומם שוב. תמיד אפשר להתחיל מחדש בארוחה הבאה". 

הצילומים נלקחו מהאתר של הצלם אנדי ריכטר, שליווה את השניים במסעם אל הירידה. 
 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה