יום רביעי, 19 באוקטובר 2011

גולות.


כדורי המשחק הזעירים האלה היו כאן הרבה לפנינו. הגולות הראשונות נמצאו בחפירות בפקיסטאן ונוצרו כ3000 שנה לפני הספירה. מאז, ייצרו אותן ממגוון של חומרים (חימר, שיש, זכוכית, מתכת, פלסטיק וברקת, בין היתר) ושיחקו בהן בכל רחבי העולם במשחקים שונים ומשונים. אבל אנחנו לא הגענו הנה כדי לשחק. לגולות יש ערך אסתטי. הן צבעוניות ויפות  ויכולות ליצור דקור ביתי מלבב בכלום כסף. אני לא משתגעת על רעיון הצנצנות גדושות הגולות. הגולות נראות במיטבן, כשהן מוצגות כיחידות או בקבוצות קטנות. אפשר למלא בהן כוס יין או קערית גלידה. אפשר לשלב אותן עם קוביות משחק או צדפים, אפשר ליצור מהן תמונה ממוסגרת או קולאז'. או פשוט להציב גולה בודדת על פקק שעם או אצבעון ולהתמוגג מהתוצאה המכשפת. זאת האפשרות המועדפת עליי.5 תגובות:

 1. הי. אני תמיד נמשכתי אליהן-צבעוניות, זוהרות, עגולות, חלקות. יפות.

  השבמחק
 2. בגילי המופלג גם לי זכרונות ממשחק בעפר עם גולות ליד בית הילדים בקיבוץ, כשעוד לא היו טלויזיות, מחשבים וברדיו שמעו כל יום שישי: שבוע טוב... שבוע טוב... אליהו הנביא.....
  היום יש לי גולות בצנצנת זכוכית מחכות לנכדים הפוטנציאלים....
  עינת

  השבמחק
 3. היי ציפי ועינת :-),

  אני אוהבת גולות ואין לכן מושג כמה נהניתי להכין את הפוסט הזה. יש כל כך הרבה סוגים של גולות ויש גולות וינאייג'יות מקסימות, פשוט יצירות מופת בזעיר אנפין.

  ידעתן שלגולות הזכוכית הפשוטות קוראים באנגלית cat's-eye? הן באמת נראות כמו עיני חתול.

  :-).

  השבמחק
 4. דוגמאות מרהיבות לגולות ישנות! איזה יופי,
  סתיו

  השבמחק
 5. מאיפה אני מזמינה את הגולות האלה ??

  השבמחק