יום שלישי, 8 בנובמבר 2016

אכסניית Sea Bar באי ג'ג'ו.


אכסניית Sea Bar מהאי הדרום-קוריאני ג'ג'ו היא מקום מטורף. לא ברורה, נטולת אתר וצילומי תדמית, כמעט מחתרתית. יונג-הואן, האיש אפור הבלורית שמנהל אותה, אדיש לפירסום, מיתוג ופילוחי שוק. הוא מתפעל בנחת את המלונית הכאוטית שלו, תולה פעמוני רוח במרפסת, מול הים הגואה והנסוג ומנהל שיחות פילוסופיות עם  אורחיו המתחלפים.

ג'ג'ו -אי געשי אטרקטיבי במרחק מאה קילומטר מחופי קוריאה- הוכרז כאתר מורשת עולמית וכאחד משבעת פלאי תבל. משפחות, זוגות בירח דבש ותיירים מהעולם מגיעים לכאן ומתאכסנים במאות בתי המלון והאכסניות שמציפים את המקום. לצד המוני מלונות משמימים תמצאו כאן גימיקים למכביר: בתי אירוח ביזאריים וכאלה שעונים לשמות כמו "אכסניית השוקולד", "פנסיון היער החולם" ו"מלונית האיש האיטר". 

אך Sea Bar אינה כמו כל האחרים. היא באה מהחיים ומליבו המרדני של יונג-הואן. חזית האכסניה, שפונה אל הים, היא מיצג מגובב של עצי סחף, מציאות רחוב וחפצי נוי שאנטיים, שפלשו לצדדים והשתלטו על המדרכה. חדר האוכל נראה כאולם ישיבות משרדי, חדרי האירוח מזכירים קרונות שינה ברכבת הודית צפופה  והמטבח וחדר הרחצה לא חוו שיפוץ מאז שנות השמונים של המאה שעברה. אין כאן שום שפה עיצובית, אחידות או שלווה, אך יש אינטנסיביות ותחושת חיים סוחפת. זו אינה עוד אכסניה מינימליסטית ונקייה אלא חלל טבעי ובטוח בעצמו, שמחבק את התיירים -הצעירים ברובם- שבאים בדלתותיו. 

האורחים מצידם, מאוהבים ביונג-הואן ולא חדלים מלהלל את אישיותו המלבבת. התיירת הסינית לו הרחיבה וכתבה על המקום באתר airbnb:  "סי בר היא אכסניה מהאגדות. בכל פינה יש עץ, אבן, בדים, מכשירי חשמל, עבודות אמנות, חפצי פורצלן ופלסטיק, שמתחברים זה לזה בשלמות. בגינה יש עצים מלבלבים, קישוטים מיוחדים ונוף מדהים לים. יונג-הואן ואנשי צוותו הם אנשים גזעיים ונדיבים. השיחות הליליות, המוסיקה, יין האורז, הסוג'ו, העופות המטוגנים והחדרים הקטנים והנוחים, הפכו את הטיול הזה לחוויה מיוחדת עבורי. הטיול הזה הוא כל מה שאתם צריכים". 
    
 
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה