יום ראשון, 29 במרץ 2015

הבית של ג'וליאן ואיאן בקאריסברוק.


רושם ראשוני עלול להטעות. עיון שטחי בצילומי הבית הזה ובתמונתם של בעליו כסופי השיער, גרם לי לחשוב, שמדובר בעוד זוג חוואים אוסטרליים, שמתבגרים בחן -כבר עשרות שנים- בביתם אפוף הזכרונות. אך לא. ג'וליאן ואיאן גרים כאן לא יותר משנתיים וזו לא בהכרח תחנתם האחרונה. בני הזוג ההרפתקנים נודדים מזה שלושים שנה ויותר בחבלי הכפר של מדינת ויקטוריה, מדלגים ממקום מגורים אחד למשנהו ומשפצים בתים בידיהם המיומנות. "אנחנו מתעניינים במיוחד בבתים ישנים", מספרת ג'וליאן "וכבר הצלנו כמה כאלה משיפוצים גרועים מאד". 

שיטוט בעיירה הנידחת קאריסברוק הפגיש אותם עם קצביה ישנה בת שבעה חדרים, שעמדה למכירה. "ידענו מיד, שאנחנו רוצים את הבית הזה", נזכרת ג'וליאן. "היו פה המון אפשרויות מלהיבות, בייחוד בגן הגדול שמסביב". כשפצים מנוסים ודלי אמצעים, בני הזוג העדיפו להשאיר את הבית במצבו המקורי ולשדרג רק את מה שנחוץ. העדרם של מים חמים, גז וחיבור לטלפון לא הטריד אותם במיוחד. "אנחנו ערוכים למצבים כאלה" אומרת ג'וליאן "ואני דווקא די נהנית מהשלב הראשון, כשאני מתמקמת במקום חדש. המון רעיונות טובים יוצאים מזה". גם ליושן  ולבלאי יש חן משלהם. השניים מתפעלים במיוחד מחזיתו הסדוקה והמוכתמת של הבית, שנצבעה בעבר הרחוק בצבע ורוד ים-תיכוני. ואיאן  מציין בסיפוק ש"לוקח שנים להשיג דרגה גבוהה כזו של הזנחה".

הם ריהטו את החדרים ברהיטים הרבים, שצברו לאורך השנים, כולל אוסף של כיסאות עתיקים ואהילים משומשים, שג'וליאן קונה בכל מקום אפשרי. יש שם גם כמה וכמה מציאות מחנות הג'אנק, שהיא ניהלה בעבר עם אחותה.  

אך כנוודים בנשמתם, בני הזוג עדיין לא משוכנעים, שהם יישארו כאן לנצח. כרגע, הם שוקלים להפוך את ביתם לאכסניה לטיילים מזדמנים. "אנחנו מזדקנים וקצת מתעייפים ומקווים שהבית והגן הזה ישאירו אותנו כאן", מתוודה ג'וליאן. "אבל אנחנו איומים ועלולים בהחלט להתאהב בבית חדש".

הצילומים נלקחו מהאתר homelife.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה